Prosinec 2017

Odešel nám prvn první adoptovaný chlupatý štěstí a to náš dědoušek Bárnoušek. Poslední týden jsi měl broučku moc bolesti a proto jsem tě nechala už jít. Měj se nahoře krásně,běhej zase s dalšími kamarády a jednou se setkáme. Broučku můj ! 

   Listopad 

Zůčastnily jsme se výstavy Praze s Eliáškem. Bohužel jsme se neumístily a mě zrovna nebylo moc fajn. Tak jsem byla ráda že jsem výstavu aspon  s kamarádkami užila :-)

 ČERVEN

Dlouho jsme se neozvali ale ono taky nebylo čím. Na začatku roku Bufynka dostala těžký zachvat kdy ochrnula i na zadní nožky ale ted už zase lítá tak že není skoro nic poznat. Od začátku června jsem si užila trable s Diankou která mi postupně a jistě hubla ze začatku jsem si říkala nojo je jaro tak musíš mít atletickou postavu... Pak jsem odjela na 14 dnů mimo domov a tatínek mi po týdnu volal že Dia všechny kouše a chová se divně samozřejmě baštila tak nějak normálně, pila taky po pár dnech jsem se vrátila a Dia zhubla 10 gramůtak jsem si řekla že radši po víkendu zajdeme na veterinu no a v neděli když sem jí zas prohlížela na mě vykoukla pipka jako v řiji... Tím mi došlo že je někde problém.... Začlo lítání na veterinu kde stále vycházeli výsledky špatně a Dia šla stále váhou dolů. Nejdřív se ukázalo že má zánět močového měchýře nakonec se výsledky poslali do laborky kvůli nadledvinkám a já další víkend držela diu na konzerva a kašičce. V pondělí jsme se dozvěděli že má dost nízký keratin a na veterině nas odevzdali do lepších rukou jelikož nevěděli co sní... Na doporučené veteině se další dny podstupovalo další a další vyšetření znova sono,rtg, doběry na krevní obraz, sono ve spánku a rtg ve spánku.. Po těchto vysilujícíh vyšetření bylo konečně vidět co nás trápí... Poškozené ledviny, velmi špatně pracují nadledvinky, zánět močového měchýře a na sonu i rtg se ukazalo že má něco u močového měchýře něco jako zauzlovaanného. Byla nám doporučená operaci ale veterinář říkal že by jí nerad zbytečně otevíral  a tak nás odkazal na ct vyšetření které ted zjištuju kde ho udělají s velmi dobrou diagnostikou... Jsme v konzultaci s Brnem a tak čekám kdy se nám pán veterinář ozve a possoudí co s Diou. no Každopádně bud na vyšetření CT pojedeme do Prahy nebo do Brna, vidiím to na to Brno ale uvidím co řekne doktor podle lekářských zpráv Dianky. Diance byli nasazeni kortikoidy a moc se jíulevilo konečně má sílu a energii zase běhat a hlavně baští ikdyž s váhou jsme jako na houpačce jeden týden přibere 10gramů a za druhý týden je dá zase dolů.  Dia než se zjistilo co jí je tak zhubla z 800gramůna 690 gramů ted už má 760gramů. Je to velká bojovnice a my budeme bojovat dokud nám síli budou stačit :-). Mimochodem minulý týden osslavil naš adoptovaný Barnabášek 7 let a moje milováná Buffyna 6 let, nějak mi to tu začíná stárnout :-(