Novinky 2016

                                                           27.10.2016

Tak jsme po fretčí výstavě. Nakonec na výstavu jela jen Dianka, Eliášek,Alvík, a Yogísek a to proto že Buffynka ve čtvrtek dostala dost silný inzulinský záchvat a i v pátek byla dost unavená tak jsem jí nechala doma. Rylinek začal mít rýmu a pokašlaval a bohužel se to rozjelo tak jsme dneska dostali atb chudinka m začáteční zápal plic :-(, při tch všech komplikací nakonec zustal doma i Barnabášek. A ted o výstavě, Výstavu jsem si moc užila a nemám jí cco ani vytknout možná ten trošku blázinec na začátku le kde ten blázinnec není že ? :-D.. Rozhodčí byli z Finska a byli teda dost přísní a  tak jsme se bohužel neumístily, taky jsme vyzkoušeli fretčí olympiádu kde bylo agility, roura na prolezení, slalom, panáčkování , pusinka a taky nejrychlejší útěk z tašky. Zúčastnily jsme se všech stanovišt se všemi výstavními fretkami ale bohužel jsme byli dost pomalé tak i na olympiádě jsme měli smůlu ale i tak jsme si výstavu velmi užily :-) . Fretky z výstavy mají změněné fotky ve své záložce, samozřejmě jsem je nechala vyfotit a tady se pochlubím 2měsíčním kocourkem jménem Santiago Joy který za měsíc bude u nás tak se moc těšíme :-)
Santiago Joy

                                                            8.10.2016

Po delší době podávám nové zprávy.Barnabášek a Buffynka v srpnu byli a krevních testech kde se zjistilo že Barny a Buffy mají inzulinom :-( a tak oba dostali prednison který berou do ted zatím mají dobrou hladinu tak ani nezvyšujeme a ani nesnižujeme. S Pusinkou jsem byla v červenci na mezinárodní výstavě kočičí  v Plzni,zvládla to výborně a tak získala známku ex1 a dostala první ze tří titulu a to Cap 1!!!!!(cap mají kastrované kočky). Další novinkou je že v listopadu k nám přibyde nový ragdolí kocourek(snad brzo dodám fotku) kterého pořizujeme hlavně kvůlu naší ragdolí princezně která se tu nudí a psi jí otravují :-D .Přihlásily jsme se na 1.furry snakes (fretčí výstavu v česku) Příhlášené jou uplně všichni a jelikož nikdo nebude doma tak s náma jede i Barnabášek který přihlášený není, ale už se moc těšíme. Tato výytava se koná 22.10.2016. V prosinci nás čeká výstava koček v Praze kde budu vystavovat i kocourka. Další poylední nejčerstvější zprávou je to že Fence bYl zjištěný mastocytom II.stupě. takže bohužel má v sobě rakovinu, léčbu chemoterapí jsme odmítli a budeme léčit jen přírodními léky . Velmi doufám že to zabere a naše mladá Šestiletá fenka tu bude ještě dost dlouho. Od doktorky má předpovězený 4rok ale m věříme že se dožije 12-15ti let. To je zatím vše. Ozvu se po výstavě

                                                            26.4.2016 

Máme nové přírustky !!
Po dlouhém rozhodování jsme si v lednu pořídily do naší rodiny krásnou Radollí Holčičku v barvě Blue Mitted  z Chovné stanice.  Naše slečna se jmenuje PussyCat Dolls vzaly jsme si jí k nám ve 3,5 měsících a už z ní byl opravdu krásná kočička. Toto plemeno koček se vybarvuje až do 3 let svého věku, za poslední dobu nám Pusinka hodně v obličeji ztmavla  a tak   je čím dál krásnější. Jelikož jsme si jí pořídily jenom na mazlíka tak v dubnu podstoupila kastraci kterou zvládla na jedničku. Od kastrace je ještě víc umazlená a tak si to všichni v rodině užíváme takový ten gaučák na večerní mazlení nám doma prostě chyběl, sice Vendulka s Maxíkem se taky rádi pomazlí ale na náš klín se nám bohužel nevejdou :-D. Kvůli kastraci jsme výstavní sezonu odložily ale na podzim když se nám to podaří tak to chceme na nějakou výstavu jít zkusit co na naší princeznu řeknou rozhodčí :-).
Druhý přírustek je moc hodný fretčí důchodce který se k nám dostal od jedné paní která bydlí ve stejném městě jako my. Dědoušek se jmenuje Barnábašek a bude mu 7let,bohužel majitelka neví kdy se narodil tak jeho narozeniny necháme na 13.6. kdy slaví narozky moje první fretečka Buffynka tak je budou slavit spolu. Barnabášek je opravdu moc hodný fretáček a  celkem i poslušný(bobíky někdy má vedle ale to mu je odpuštěno), byl zvyklý na granule ale u nás si i někdy dá aspon kousíček masíčka.Nedávno jsem se mu podívala na zoubky a to jsem byla zděšená jak je má zkažné chudáček, to se divím že ještě vůbec kouše.Naší fretčí smečku si oblíbil a snese se jen s kastrátama ikdyž on sám není bohužel kastrovaný tak Alvík a Rylinek s ním mohou běhat. S kočičkou by si rád hrál ale ta naše je takový strašpytel že hned zdrhne no a fenka Vendulka se ho samozřejmě bojí a pes Maxík je zase štastný že má nové zvířátko na hraní :-D. Barnabášek v květnu pujde na vyšetření srdíčka do Prahy k doktorovi Andělovi a u nás mu necháme udělat preventivní krevní testy at víme jak na tom po zdravotní stránce ve svém věku je. Jeho fotečka je v kategorii "naši uličníci"
Našemu pejskovi Maxíčkovi už je lépe a prášky konečně začínají zabírat tak bere stále prášky na bolesti a prášky na játra se už pomalu začínají vysazovat , bereme na játra i ostropestřec a ten bude brát do té doby dokud nevysadí uplně prášky  a bude konečně zdravý. Za měsíc jdeme ještě na kontrolní odběry krve. Jsem moc ráda že konečně to vypadá že se začíná blýskat na lepší časy a snad na nějakou dobu budeme  bez veteriny :-) 
Nše Pusinka 

                                     

                        8.3.2016
Zapoměla jsem se pochlubit jak jsme na výstavě dopadly a ja jsem velmi spokojená. Výstava byla opravdu parádní  a ja snad nemám ani co vytknout až na to že jsme měli hodinu  zpoždění tak výstava začala později ale my jsme si jí stejně velmi užily. Po velmi dlouhé době jsem viděla kamrádky které kvůli vzdálenosti nevídám tak často a tak jsme se pokecali co je nového a tak. Dokonce jsem potkala majitelku od meho odchovance Maxíčka který byl bohužel doma protože hlídal svojí kamarádku která byla po kastraci a prý o ní musí pečovat :-D. Seděla jsem vedle Míši Novákové která má taky chs s tchoříkama (Shellys Ferrets) a když jsem viděla že svojí tchoříky a Terky kluky trápí seškrábáváním kamene tak jsem jí tak nenapadně poprosila  o seškrábnutí u našich kluků.Bohužel ikdyž  moje fretky  jsou na Syrové stravě a dostavají všechno tak mají zubní kámen za to její tchořové mají tak nádherné zuby až jim zavidím :-(.Ted už se jdeme teda konečně pochlubit, konkurence byla moc veliká a rozhodčí byly velmi přísné, kluci poprvé dostaly tak malé hodnocení a ja si řekla že dneska si nic pro radost určitě neodvezeme ale byla jsem velmi a velmi překvapená když začali vyhlašovat moje miláčky.Takže Alvinek absolvoval svojí uplně první výstavu a na to že má jeden špičák zkažený tak vyhrál nadhérné 3.místo ve své barvě-kastrát. Yogísek  získal krásné 2místo ve své barvě, Eliášek se bohužel neumístil protože byly velmi silný soupeři takže z této výstavy si nic neodvezl ale stejnak je tu můj milovaný medvídek, no a Buffynka byla opravdu skvělá, paní rozhodčí z ní byla hodně unešená jak je hodnoučká a nechá ze sebou dělat uplně všechno  a za to vyhrala krásné 2místo ve své barvě v kastrovaných samicích.Je tu u nás  jedna novinka a to je ta že můj plán pořídit si holčičku pro Eliáška se změnil na to že si nikoho nového pořizovat nebudu. Bohužel  to asi tak má být a onemocněl mi vážně náš pejsek Maxík který má špatné játra a musí podstupovat každý měsíc krevní testy a ještě bere prášky  a jelikož mě doktorka moc nepotěšila s tím že až bude na tom lépe tak se bude muset udělat další vyšetření proč mu ty játra vubec "onemocněli"   tak si myslím že musím být rozumná . Když se u nás všechno zlepší a nebude problém tak bych chtěla pořídit příští rok nějakou krásnou standartní holčičku do chovu a chtěla bych se pomalu začít vracet do standartních vrhů ale uvidím jak to vůbec bude příští rok  :-).
Tento rok se  opět zůčastníme Fretčího kempu který se koná od 3.8 do 7.8.2016 a tento rok bych se chtěla i poprvé zůčastnit výtavy v Německu která se bude konat někdy v Listopadu a když by to šlo (podle financí) tak bych chtěla aby tentokrát jeli všechny naše fretečky, to jsou zatím jediné plány  na tento rok. Máme z výstavy krásné fotky našich zůčastněných tak každému ve své kolonce fotečku změnim na aktuální, děkuji za fotky Davidovi Špindlenovi který umí vždycky chlupáče tak krásně zachytit, nechala jsem vyfotit aspon společně Alvíka s Buffynkou který nemá choutky a s Buffy je kamarád tak vám jí sem dám :-). Dokonce Alvík potkal i svojí segru na výstavě tak jsem je nechala spolu blejsknout.
 Alvík a segra Angie jsou si velmi podobné v létě na kempu jsem si je dokázala splést a místo na Alvíka jsem šáhla po Angie o které jsem si myslela že je Alvik :-D.

                                                              26.2.2016

Dnes jsme byly na veterině na kontrole před zítřejší výstavou, všechny miláčkové jsou zdravé a bez svrabu ikdyž preventivně jsem jím nechala píchnout injekci aby jsme si nepřítahly mršky domů. Dneska máme navštěvu a hlídám ještě dva fretčí kluky kteří zítra jedou také na výstavu a jejich panička má dneska skautský ples.Zítra s náma na výstavu jede ještě Kamarádky známá ze skautu která fretky miluje ale doma jí  fretečku nedovolí a tak se s náma jede pokochat a trochu nám i pomoct,co jsem ráda protože nám se pomoc vždy hodí :-D.

                                                              18.1

Tak jsme včera  v noci dojeli domů z velké výpravy kterou jsme absolvovali ještě s dalšími  kamarádkami kteří mají taky fretečky. Víkend jsme si velmi užily a dost jsme se cestou nasmály. Cesta tam utíkala dost pomalu ale my s kamarádkou jí skoro celou prospali a fretečky taky :-D. Na výstavě jsme uspěly všichni a všichni 4 chovatelé jsme si odváželi ocenění domů a ted se jdu tedy pochlubit.
 
Dianka ve své barvě získala krásné 2.místo- Dianka už tuto výstavní sezonu zakončila protože v únoru musí na kastraci a tak další výstavy se bude účastnit až na podzim.
 
Další výhercem byl Yogísek který získal krásné 2.místo ve své barvě
 a třetí zůčastnění byl Eliášek který mě velmi překvapil a vybral v barvě nadherné 1.místo a to i přesto že je ve stejné barvě jako Yogísek 
 Ještě nás čeká jedna výstava a to v Praze 27.2.2016 kam jede Buffynka,Eliášek,Yogísek a Alvík , Alvík pojede poprvé na výstavu tak jsem moc zvědavá jestli si taky něco odnese domů. Moc se na výstavu těším protože tam budou přátelé které už jsem dost dlouho neviděla, myslím si že výstavu si zase všichni určitě užijeme 
 
 
 
 
                                                                                    

                                                               14.1.2016

Dneska jsme s kamarádkou byly na veterině s fretkami na kontrole před zítřkem kdy v noci odjíždíme na výstavu do Madarska, výstavy se účastní Dianka,Eliášek a Yogísek tak jsem moc zvědavá jak si tam povedeme. Držte nám palce :)