Novinky 2015

                                                                                       29.11
V noci z výstavy jsme dorazily domů celé unavené ale i spokojené. Výstavu jsem si moc užila po všech stránkách viděla jsem kamárádka které skoro vždy vidím jen na výstavach a tak jsme se popovídaly. Výstava byla parádně zorganizovaná až na malou místnost kde jsme všichni byly pěkně pohromadě. Ted se pochlubím s úspěchy na výstavě, Buffynka po 4letech si odvezla z výstavy krásný diplom 1.místo kastrovaná samice v barvě sable byla a jsem stále moc štastná protože dokonce rozhodčí mi napsal že Bufynka je roztomile hodnoučká fretečka :-D a vůběc mě nepřekvapil Yogísek který vyhrál krásné 2.místo v nekastrovaný samec ve své barvě, bohužel Dianka ani Eliášek se tentokrát neumístily a tak nás čeká 16.1.2016 výstava v Budapešti kam pojede Dianka,Eliášek,Yogísek  a potom plánujeme ject do Prahy na výstavu která se koná 27.2.2016 a když to vyjde tak pojede Eliášek,Yogísek,Buffynka, Alvík a Rylinek dohromady teda všech 5fretek tak už ted se moc těším :-)
                                                                                       26.11
Přípravy na výtavu pomalu vrcholí, dnes jsme byli na kontrole na veterině a tak jsou všichni zdravé. Zítra dobalíme zytek věcí a odpoledne odjíždíě směr Plzen, už se velmi na výstavu těším uvidíme zase po dlouhé době kamarádky které tak často nevídám. Výtavy se učastní ELIÁŠEK,Dianka,Buffynka,Yogísek.
                                                                                      18.9.2015
Tak jsme se hrozně těšily na výstavu v Mladé Boleslavi u Trnové  že nakonec žádná nebude,bohužel nastaly nějaké komplikace které se do půlky října nedokážou opravit a tak nas čeká výstava až 28.11 v Plzni, přihlasila jsem naposledy Buffynku a potom Yogíska,Eliáška a Dianku ještě se rozhoduji jestli sebou vezmu Alvíka ale to se ještě uvidí. Konečně se ochladilo tak nás čeká velká vyprava se všemi na očkování a preventivně dáme kapky proti svrabu at jsme do výstavy čisté a nic nás nepřekvapí. Bohužel nakonec nás žádný přírustek tento rok nečeká a tak Eliáška nabídnu ke krytí a příští rok se snad podaří a přivezu  Eliáškovi nevěstu. Další výstava nás bude čekat 16.1.2016 v Budapešti a tam mám rozhodnuto že budu brát Eliáška,Yogíska a Dianku.
                                                                                      4.8.2015
Tak abych si neužívala jenom bezproblémové prázdniny tak jsem dneska zažila pěkný šokový večer, šla jsem zkontrolovat do pudního pokoje naše fretečky,doplnit jim misky,vodu a vyčistit záchudky no a když jsem dodávala granule tak jsem si všimla jak Eliášek, Alvík,Dianka,Buffynka jsou dost divný tak jsem na ně tak koukala a eliášek s Alvík dost zrychleně dýchaly tak jsem vyndala kluky z klece a oba dva jen leželi a když už tam se dost motali tak jsem začla hysterčit že jsou přehřáté takže jsem zkontrolovala holky a ty jenom leželi,hned jsem dala misky s vodou aby se zchladily kluci byly šikovný a namočily si hlavičky  ale i když se nezačaly lepšit tak jsem celou čtyřku vzala a jela ihned na veterinu, doktorka je prohlídla a ikdyž na tom byly lépe tak  jim dala glukozu abych se mohla v noci aspon trošku s klidem vyspat . Bohužel fretečky nám bydlí na půdě  a v těhle tropech tam dosahují teploty kolem 40stupních a jako naschvál když dorazila klimatizace tak byla poškozená a jelikož firma má na všechno dost času hlavně ted o prázdninách tak jsme se jí stále nedočkaly tak jsme to zatím zachranovaly mokrými ručníky a do tedka to dost pomáhalo. Jsem moc štastnná že mám hodné kamarádky a dokážou i poradit a tak mi bylo poradíno  fretečkám půdu obložit polystyrnem a tak se co nejdřív vydáme do krámu a bude se to muset na rychlo udělat jelikož já v sobotu na 14dnu odjíždím na dovolenou a i když vím že mám rodiče spolehlivý tak jim nechci přidělavat další starosti, a než se to udělá tak zítra proběhnou stěhovací manevry  čtyřka se přestěhuje do koupelny  a Yogíkovi a Rylinkovi kteří to naštěstí zvládají  tak dám do klece mokrý ručník a mrazící pytlíky .
                                                                                      3.8
Prožily jsme krásný víkend na fretčím kempu v Rokycanech  u Plzně, bylo to opravdu super a fretkaři i fretečky si ho užily. V neděli proběhlo focení freteček a tak naši chlupáčci kteří se kempu účastnily - Eliáš,Dianka,Alvík budou mít nové svoje profilové fotky
                                                                                      25.6
Dneska jsem oslavila narozeniny a dostala jsem muj vysněný dort s naši aspon trošku podobnou Buffynkou :-)
                                                                                      13.6
Vzpomínám na ten krásný den kdy jsi konečně byla k odběru a ja si pro tebe mohla ject, byla jsem do tebe takový blázen a tak hrozně jsem se na tebe těšila že jsem si pro tebe jela ihned z nemocnice když mě pustily po operaci v tu dobu mi bylo jedno jak mě ty nohy bolí ale ja tě prostě už musela mít doma Emotikona kiss. Do té doby jsem netušila jak takové malé zvířátko může být tak užasné,roztomilé a hlavně jak vás umí odměnit za to že jí dáte takovou lásku. Zažila jsem s tebou perné chvíle třeba taková tvůj výmysl že semnou být nechceš a dělala si všechno proto aby jsi se vrátila zpátky ke své rodné mamince nebo už tvoje puberta to jsme si taky dost užily ,ale já věděla že ty mi za to prostě stojíš za ty kousance a drápance. Máš po sobě krásných 14 miminek který dělají radost svým užasným páníčkům, a tak ti moje nejmilovanější Buffynko přeju všechno nejlepší k tvým nádherným 4.narozeninám a přeju si aby jsi mě tady ještě dost dlouho zlobila 
Emotikona heart Emotikona heart
    
                a tady posílám ještě fotku od majitelů kteří mají Archibalda na Slovensku, důkaz toho že i freka se muže kámošit s kocourem :-D
  
                                                             
                                                                               10.6.2015
Tak jsem se pěkně mýlila, diance faleška  stále nekončí už jí má 8 týdnu a dneska zase týrala buffynku tak bohužel pokračuje samotka. Dianka konečně přibrala a už má skoro 900gramu za co jsem štastná že už není taková vychrtlina.
Tady mi posílá  můj milovaný Archibald ze Slovenska krásný pozdrav kde si našel nové místo na spaní
                                                                                     23.5.
Diance zkončila řije a pomalu nám začíná odeznívat faleška, falešku jsem si opravdu s Diankou užila a tak jsem ráda že už se trošku začína chovat zase jako dámička, bohužel Dianka po císaři,řiji,falešce dost zhubla a tak máme cca 750gramů :-( a tak jsme začali davat masíčko aby trošku nabrala.
                      
                                                                                       20.5
Konečně jsme postavily stěnu slávy 
                                                                                        4.5
Dneska jsem musela jít koupit už granule jelikož týden už se u nas objevují červi a tak jsem koupila Taste Of The Wild a já jsem moc zvědavá jak jim po celé zimě na masíčku budou granulky chutnat.
                                                                                       
                                                                                     29.4
 Tak jsme po vyndání stehů a dianka je fit, udělali jsme si procházku a tak dianka byla ráda že je venku, diance dokonce začala říje a tak budu doufat že zkončí sama, když ne tak pujdeme na veterinu jí ukončit .
 
 
                                                                                       
                                                                                       15.4
 Tak jsem si dojela pro Dianku, dianka už má ledviny v pořádku a tak jsme odjeli spolu domů  a za 14 dnu na vyndání stehů
                                                                                 
                                                                                       14.4
Dnešek je pro mně opravdu těžký den. Včera večer začala Dianka krvácet a miminka se začly držet  dole v podbřišku a tak jsem měla pohotovost celou noc, bohužel dneska ráno stále krvácela a tak jsme jeli na veterinu  kterou jsme navštivily ještě i odpoledne, kde se nakonec rozhodlo že Dianka pujde na císařský řez po pár minutách jsem se od doktorky dozvěděla že  dianka potratila a tak jsem šla domů s prázdnou a Dianka zůstala na veterině. Bohužel po hodině mi volala doktorka že dělali Diance krevní testy a zistily že má špatné ledviny a tak ja moc doufám že je to jen tím že málo pila a není to nic závažného. Dianka je přes dnešní noc na veterině a zítra bude znova podstupovat krevní testy a uvidíme jak na tom Dianka bude a moc si přeju aby zítra semnou už odjela domů je tu bez ní dost prázdno  a tak miminka bohužel tento rok mít nebudeme a dianka na podzim postoupí kastraci.
                                                                                 12.4
Maxíček nám posílá krásný pozdrav z nového domova kde se konečně má užasně a je naprosto opečovávan s největší láskou a se svojí kámoškou jsou jako dvojka která se zná odmalinka <3
 
 
 
 
 
                                                                                 4.4.2015
Archibald konečně našel novým domov dnes ráno v 7:00 si pro něj přijeli velice milí majitelé ze Slovenska  kteří už mají zkušenosti s fretečkama.  Arčí v novém domově hned začal kousat a dost silně ale věřím že to jenom zkoouší jestli se náhodou nevrátí do svého domova přece jenom 9 měsíců někde bydlet  a ted najednou se odstěhovat bylo určitě dost těžké pro Archibalda ale i pro mě <3. Byl to takový můj vymazlený medvídek. Arčího čekala 5hodin cesta kterou zvládl celkem dobře a tady osílá pozdrav z nového domova.
 
 
 Dianka už je 30 den březí a z 950 nabrala za 1.115 gramů <3
 

                                                                               1.4.

Dneska jsem Diance hladila bříško a najednou  jsem začala citit bouličky a tak jsem velice štastná a  doufám že opravdu to co cítím  jsou miminka :-).Tentokrát na sono nepůjdeme tak to bude velké překvapení jestli se miminka opravdu narodí. Dianka papa hodně aspon tak za 10 miminek a aby mě po ránu nesežrala hladem ruku tak na noc už dostava dvě plné misky masíčka. Zatím Diance chutná vše co jí dám :-)

                                                                                  30.3.2015

 

Informace pro zájemce

Za účelem ochrany krevních linií zvířat z CHS Aray Of Sunshine Ferret bude umožněn prodej vždy pouze jednoho mláděte z každého vrhu určeného do chovu. Chovatel si vyhrazuje právo stanovit konkrétní mládě, o něž se jedná a jeho následný prodej bude podmíněn kupní "chovatelskou" smlouvou. 
Ostatní mláďata z vrhů budou do nových domovů odcházet pouze coby "mazlík", tj. nebude na nich povoleno odchovávat. I tento prodej bude podpořen kupní smlouvou, v níž se kupující zaváže daného jedince po poradě s chovatelem ve vhodný čas vykastrovat.         
Po tom co mi více zájemců řeklo, že by si freťátko koupilo bez PP, tak upozorňuji, že jsem registrovaná chovatelská stanice a všechny freťátka co se u nás narodí mají automaticky průkaz původu!
Ceny jsou pevně dané a najdete je na našich stránkách při rozkliknutí jednotlivých odchovů. 
Do nového domova půjdou jedině s kupní smlouvou, PP, očkováním proti psince, čipem a pasem!
Freťátka NEROZVÁŽÍME!!!                

 

                                                                                 103.2015

Tak máme nakryto, tentokrát jsme kryli jen jeden den. Eliášek Dianku přes tři hodiny hýčkal a stále jí umýval po třech hodinách se konečně spojily a potom spolu usnuly v pelíšku. Druhý den už Eliášek Dianku nechtěl a tak za 3 týdny zjistíme jestli budeme mít miminka.

 

                                                                                  2.3.2015

Tak Dianka už je v plné řiji a tak 10-11.3 budeme krýt.Miminka se narodí  20-21-3.

Mimochodem stále mame volného Archibalda kluka z našeho minulého odchovu. Archouškovi je 8 měsícůů je očkovaný,čipovaný. Pubertu už má za sebou a tak přestal kousat a začíná být hodný kluk.Archibald není ještě v říji.

                                                                                        22.2.2015

Tak  v pátek a dnešní sobotu jsme nakrývaly nevěstu Bessinku a Yogíska. První krytí bylo 20 minut a v sobotu jim to trvalo 1 hodinu a 40 minut. Yogísek byl moc šikovný a něžný a Bessinka ani na Yogíska nepištěla. Předpokládaný porod bude 3-4.4.2015 předpokládané barvy CHampage,Sable a možná Silver. Miminka budou krmená kvalitními granulky a od 3 týdnů přikrmovaná masíčkem. Do domova pujdou v 8 týdnech s kupní smlouvou, první očkováním a budou mít výpis přeedků. Kontakt na majitelku ráda předám. Posílám fotku z krytí a dvě jejich profilové :-))

                                                                                          20.2

Dneska nám přijel na víkendové hlídání sameček Igoušek. Igoušek je moc hodný a také hravý kluk a je v říji tak tu máme o jeden smrádek více :-).

 A v sobotu  nám přijede nevěsta pro Yogíska .Bessinka u nás bude celý týden jelikož to mají k nám majitelé Bessinky celkem daleko. S nevěstou jsme se potkali na výstavě v Brně a na Yogíska strašně  pištěla tak jsem zvědavá jestli se to Yogískovi povede. Pro Yogíska i Bessinku to bude poprvéé :-). Bessinka na listopadové výstavě v Praze 2015 vyhrála 1. místo a na Únorové výstavě v Brně vyhralá 3.místo a Bessinka byla uchovněna na 97 bodech.

                                                                                   16.2

Tak maxík je po  kastraci odpoledne jsem si ho vyzvedla a hnedka mě celou  opusinkoval. Doma se chtěl napapat a tak dostal  trošku masíčka jak to hnedka zpucnul a hned chtěl běhat ale ja ho zavřela tak šel spinkat. Na večer už jsem Maxíčka pustila a už se choval jak když mu nic není, kastraci zvládl na jedničku :-). Mimochoddem sraz v Sobotu dopadl skvěle a Maxík s holčičkou se krásně zkamarádil i když mu holčička parkrát dala kousanec do ouška  ale MAXÍK  byl zlatíčko a ani jednou holčičce neublížil. Maxíček pujde do nového domova v Březnu jakmile bude v pořádku :-)

Maxíček po kastraci

                                                                                                      8.2

 Dorazily jsme v noci domů z výstavy. Výstava byla super a moc jsem si jí užila zase jsem vidděla kamarádky který bydlí na druhé straně Republiky. CHovatelka Dianky a Eliáška  moc Eliáška chválila jaký je to medvídek. Všechny moje dětičky se zučastnily i s výhrou. Yogi vyhrál 1 místo ve své kategorii, Dia CHiarra vyhrála 3místo ve své kategorii, Ellijah Nathanel vyhrál druhé  místo ve své kaegorii. V sobotu jedeme na sraz fretkařu do Prahy kde Maxík pozná svojí budoucí kamaradku se kterou bude spinkat v pelíškách a trávit sní život aspon v tom s majitelkou doufáme :-).

Elliášek s medailí a diplomem :-)

Dia CHiarra

Yogísek

                                                                                                     6.2

Tak jsme byly na kontrole a jsme zdravoučký a tak zítra ráno v  3:30 vstáváme a ve 4:40 vyražíme směr výstava Brno. Výstavy se účastní  Dia CHiarra, Ellijah Nathanael, Yogi.

 

 

                                                                                                      30.1

 Maxíček nam stále přibírá už má  2 kg ale pomalu se blíží do plné říje a tak to už pomalu pujde zase  dolu ale brzo pujde na  kastraci tak bude mít klid. Tatínek  pro moje chlupatý potvurky ušil nové hamaky tak jsou děti štastný a hned je zkolaudovaly.

Za týden nás čeká výstava a tak přípravy začínají vrcholit, chlupáčci byly na druhém přeléčení svrabu a tak moc doufámm že ve čtvrtek  na veterině bude svrab negativní, už jsou dokonce  i vykoupaný a na blechy jsem radši výstavní přeléčila at je nedotáhneme zase domů, už nám chybí akorát ostříhat drápky. Moc se na výstavu  těším jelikož výstavní sezona už bude končit a tak se s kamarádkami uvidím zase až na podzim a nebo příští rok až  bude zase nějaká výstava :-). Eliáška to bude první výstava a tak jsem  moc zvědavá jak si muj  medvídek povede.

Další novinkou je že Archibaldovi končí puberta a tak přestává kousat a začíná být hodný  tak pro něj stále hledáme nový domov je očkovaný  čipovaný  a má pp tak kdyby se nekdo zamiloval do našeho medvídek tak stačí napsat. Posílám fotku maxíka, Archialda a nových hamáčků pro  chlupáčky.

Archibald v novým hamáčku

   Maxíček

a tady je hamak :-)

                                                                                                       18.1.

Maxíčkova proměna za 13 dnů. Přibral přes 300 gramů, už konečně to není jenom kost a kůže ale má taky trochu toho sádla, za týden jdeme na přelečení svrabu, tak už nám chybí jenom kastrace a očkování. Musíme ještě dopilovat běhání jelikož vubec nevydrží stačí mu chvilka a už někde spinká tak snad brzo nabere sílu a bude mít aspon trochu výdrž.
Maxíček je takový mini pejsek který si sedne vedle vaši nohy když jste u linky a čeká co mu dáte a nebo chodí za váma pořád dokud si ho nevezmte na klín a nemazlíte se.

                                                     

                                                                         13.1

Tak Buffynka byla na vyndání stehu a je naprosto v pořádku, kastraci zvládla celkem dobře a to jsem moc ráda. Sebou jsem vzala na přeleční svrabu Maxíčka a Eliáška.

 

                                                                   

                                                           8.1.2015

Bohužel vám musím napsat jednu špatnou zprávu.

Z mého odchovu odešel do nového domova Maxík který si konečně našel svuj druhý domov a myslela jsem že to je jeho poslední odcházel na konci března 2014 k majitelce z Děčína jménem Andrea Beznosková, Maxík měl krásné 2 kg , byla jsem nadšená slečna Andrea se chovala jako výborná chovatelka fretek a tak jsem myslela že se Maxík bude mít báječně. Bohužel v Prosinci mi majitelka psala že je v špatné situaci a rozešla se s přítelem jestli mi maxíčka nemuže dát jenom na dočasku, tak jsem rovnou řekla že jo, ale její kamaradka mě po pár dnech uvedla na pravou míru jak to všechno bohužel je, Maxík a ostatní fretečky žili cca měsíc ve svých a psích výkalech dostavaly najíst jenom když si na ně její bývalý přítel vzpoměl, žádná fretečka bohužel nebyla očkovaná a skoro všichni maji očkování propadlé bohužel mimo posr***** klecí je vše vyfocené a dokonce ta její kamáradka ma i konverzaci s přítelem kde psal že je nečístí a že na ně kašle celou dobu. Všechny fretečky jsou podvyživené. Dokonce dvou holčiček se majitelka nemohla zbavit a tak je dala do krabice a odnesla do Děčínského Útulku kde řekla že ty fretky našla. tyto holčičky ted sídlí ve fretčím utulku v Mladé Boleslavi. 2 kluci který si vzala Andrei kamaradky segra tak važily 1100 gramu a druhý 1400 gramu, a když sem si přivezla Maxíčka tak měl 1480 gramu samá kost , páteř žebra jsem mu v klidu nahmatala. Velmi nedoporučuju aby se této ženské dostala jště nějaká fretka do ruky !!. Bohužel s hltáním máme stále problém taakže masíčko rozděluji na menší dávky aby Maxíčkovy nebylo špatně. Majitelka se jmenuje Andrea Beznosková a velmi všem chovatelům doporučuju aby jí svoje fretátka nedávala !!. MAXÍK Z TÝ ŠPíny má svrab a má prošle očkování takže to všechno musíme dohnat :-).

fotky když maxíček přijel.